best mobile web maker software


Sprawa wydaje się dość oczywista, gdyż wesele to nie dyskoteka czy domówka z muzyką z płyt. A więc dobra orkiestra na wesele to zdecydowanie najlepszy wybór adekwatny do wydarzenia. Mimo tego jednak wiele osób rozważa wynajęcie Dja. Spróbujemy w takim razie rozwiązać wątpliwości w tym temacie i sprawdzić czy zespół na wesele jest to ten właściwy wybór.


Zacznijmy od starszego pokolenia. Tutaj nie będzie żadnej taryfy ulgowej, większość rodziców, dziadków będzie za orkiestrą. Tradycja wyprowadzin z domu, śpiewu przy stołach w akompaniamencie akordeonu, przyśpiewki oczepinowe itp. – tutaj żaden DJ nie jest wstanie nic wskórać.


Młodzi ludzie już prędzej decydują się na Dja. Z jakich powodów? Wypunktujmy tutaj ich kilka:

1. Mała sala i scena (ilość miejsca)

2. Repertuar praktycznie każdy możliwy

3. Cena

Ale czy to powody, którym nie sprosta orkiestra weselna? Przeanalizujmy:


Ad1. Ilość miejsca nie jest powodem, gdyż istnieją małe zespoły, 2,3 osobowe, które bez problemu zmieszczą się na małych salkach i podestach. 


Ad2. Oczywiście orkiestra nie zagra wszystkiego i to nie podlega dyskusji ale… No właśnie.Przecież wesele to specyficzny rodzaj muzyki, w którym przeważają piosenki znane i lubiane, śpiewane przez wszystkich. Niejednokrotnie orkiestra może zmienić tekst takiej piosenki tak, aby dopasować ją do wesela. Przykładem jest tutaj piosenka „Rudy się żeni” gdzie zamiast „rudy” wstawiamy imię pana młodego. 


Ad3. Cena. I tutaj też z ratunkiem przychodzą mniejsze składy, których usługi są w cenie DJa lub niewiele większej. 

Po krótkiej analizie szybko dochodzimy do wniosku, że więcej atutów posiada zespół weselny, którego wynajęcie jest tradycją i który stworzy niezwykły klimat w tym wyjątkowym dniu. Nie będzie to dyskoteka, na której muzyka jest odtwarzana z płyt, ale cudowna, twórcza i niepowtarzalna zabawa do białego rana...